Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky z adopce Bensona (2012)

31. 3. 2012

 

Dobrý den vám všem a ahoj. Píši první zprávy z naší mise leden Kenya 2012. Je toho spousta nového a hlavně není čas na počítač a psaní, tak se omlouvám, ale já vždy raději konám, nežli píšu.

Začnu s tím, že naše děti, k dnešku již 107 budeme muset navštívit 2x. V lednu vždy probíhá nákup nových uniforem do škol včetně bot, tašky do školy, sešitů, tužek a ostatních potřebných věcí. Takže v současné době objíždímeškoly a předáváme všem dětem tyto věci. Až dokončíme tyto návštěvy, začneme s druhými a to s dárky od vás a jídlem. To ale lze jen o víkendu, kdy děti nejsou ve škole. Jenže v neděli děti zase chodí do kostela, tak to bude ještě zajímavé.
V příloze vám posílám fotky z předávání uniforem na školách.Jinak dnes se děje v Isiolu, město, kde je dětský domov a v něm našich 16 zneužitých masajských holčiček velký fight, jak tomu říkají místní. V celém městě vypnutá elektrika, střílí se, mnoho zastřelených lidí, auta nejezdí....Večer volali holčičky, že mají strach, že i manažerdětského domova a lidi je tam nechali sami. Víte, jak jsem říkal, že dětský domov nutně potřebujeme dostavit?? Tak teď je to obzvlášť nutné. A protože jsme před rokem koupili na vrchu pozemku domeček se 2 malými pro Staff, dostali jsme nápad, proč ho nevyužít. Proč by měl sloužit jenpro naše přechodné ubytování 2 měsíce v roce?? Takže za peníze, které jsem dovezl od vás a svoje necháváme zřídit nové sprchy, které tam nebyli, nové 2 toalety, solární panel pro elektriku, nové double postele a různé jiné práce pro zvelebení domečku abychom naše holčičky mohli přestěhovat. A hlavně také abychom dostali papír, kde bude stát od Keňské vlády, že domeček bude moct být užíván pro tyto účely, tedy dětský domov :) Parááádaaaa, mám velkou radost. Toto je vlastně kladný výsledek naší práce, a že to má smysl. Mám velkou radost. Do 14 dnů snad práce bude dokončena a my přesuneme holky do Doldol.
Jiří Pergl
 

gal97_obr1265013938_218.jpg