Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pietní akt ke dni Dne boje za svobodu

18. 11. 2014

Pietní akt ke příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu

 

V pátek 14. listopadu měla naše škola příjemnou povinnost připravit u pomníku osvobození před naší budovou slavnostní akt připomenutí si důležitých událostí naší moderní minulosti, díky nimž můžeme všichni spolu prožívat svobodnou atmosféru našeho každodenního běžného života.

    Za účasti vedoucích představitelů obce v čele s paní starostkou K. Zuskovou, zástupců základní školy v čele s paní ředitelkou Mgr. A. Smolkovou jsme se společně poklonili památce všem, kteří v boji za naši svobodu obětovali svobodu svoji nebo dokonce své životy. Děti ze 4. a 5. třídy nám připomenuly nejdůležitější okamžiky, které se nesmazatelně zapsaly do našich dějin. Jsou to nejen události  z listopadu roku 1989, ale i méně známé dění z roku 1939.

    Je dobře, že památka a duch těchto událostí stále žije, a že si je můžeme připomínat. Je dobře, že se o nich dozvídají naše děti, které již prostředí nesvobody nezažily a je tudíž pro ně těžké si je představit. Vždyť právo na svobodné vyjadřování a projevování svých názorů je jedním ze základních pilířů demokratické společnosti.

 

Náhledy fotografií ze složky Pietní akt - Den boje za svobodu