Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční jarmark

18. 12. 2014

  

Tak jako každým rokem se i letos na ZŠ Nižbor konal tradiční Vánoční jarmark. Tento rok připadlo jeho konání na úterý 16. prosince.

Akce začínala v 16 hodin otevřením výstavy s vánoční tématikou. Lidé na ní mohli shlédnout velmi vydařené práce žáků základní školy, které děti vytvořily spolu s učiteli během adventního období. Protože jarmark je jarmarkem jen když si na něm můžete něco zakoupit, i zde byla možnost si vyhlédnutý výrobek za symbolickou cenu zakoupit a přispět tak na dobročinnou aktivitu školy – adopci na dálku našeho afrického chlapce Bensona. Vybrané peníze budou použity na jeho vzdělání.

Po prohlídce výstavy se návštěvníci mohli přesunout do areálu školního hřiště, kde bylo k dispozici malé občerstvení a kde byl připraven vánočně laděný kulturní program. Zahájila ho krátkým proslovem paní starostka Kateřina Zusková. Poté již na přihlížející rodiče, babičky, dědečky a další příznivce školy čekalo kulturní vystoupení dětí ZŠ a MŠ připravené pod odborným vedením manželů Hrachovcových spolu s pedagogy školy.

Představení začalo efektním nástupem žáků na vstupní schodiště. Následoval úvodní zpěv ze slavné České mše vánoční, který již na vánočním jarmarku nemůže chybět. Letos nás čekalo malé překvapení v podobě prvňáčků, kteří se proměnili ve stádo bečivých oveček. Po úvodním zpěvu bečivé stádečko opustilo svou skrýš za rohem školní budovy a pod vedením ovčáka spustilo, za zpěvu koledy „Pásli ovče valaši“, svůj vánoční bekot. Pak následovat sled tradičních vánočních koled, který všichni známe a také jsme si je mohli společně s dětmi zazpívat. Nakonec nemohli chybět „My nižborské děti jdeme k vám“.

To však nebyl konec, protože na žáky a všechny přítomné čekalo překvapení v podobě nádherného ohňostroje. Ten nám všem připomněl, že konec roku se neodmyslitelně blíží a s ním přichází další nový rok, v kterém se, jak doufáme, zase všichni ve zdraví sejdeme na tradičním vánočním nižborském jarmarku.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Vánoční jarmark