Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ovoce a zelenina do škol

19. 8. 2018

Naše škola se zapojila do celorepublikového projektu 

 „Ovoce do škol“ a „Mléko do škol“​ 

Pro naši školu tento projekt zprostředkovává firma BOVYS.

Základním cílem celého projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny a mléčných výrobků, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina, ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky.

Firma Bovys zaváží ovoce a zeleninu a mléčné výrobky pro děti naší školy pravidelně každý týden. Ovoce je tříděné podle počtu žáků ve třídách, takže se dostane opravdu na každého. Vše je pro děti zcela zdarma. Firma Bovys nám také pravidelně zprostředkovává přednášky o významu konzumace ovoce a zeleniny a ochutnávky cizokrajného ovoce.